HaberlerYorum yapılmamış

default thumbnail

1. Adım: Öncelikle istediğimiz bir renkte zemin hazırlıyoruz. Yani FİLE menüsünden New’e tıklıyoruz ve boyutları yazdıktan sonar alt tarafta yer alan Background ‘u Background Color olarak seçiyoruz. Böylece zemin hazırlandı.

2. Adım: Hemen ardından sol tarafta ki bar’da bulunan T Horizontal Type Tool aracına tıklayıp zemin üzerinde istenilen büyüklükte bir kutu oluşturulur. Sonra bu alanın içine istenilen yazılır. Yazının boyutunu yukarıda T harfiyle belirtilen menüden yapabilirsiniz.

3. Adım: Layer ekranından text dokumanıza klavyeden ctrl tuşu ile seçin. Sonra ctrl+D yapın. Bundan sonra tekrar ctrl ile yazıyı seçin. Sonra yeni layer oluşturup Filter->Render->Clouds yolunu takip edin. Sonra ctrl+F yapın. Bu işleri yaptıktan sonra Orjinal textin bulunduğu layeri gizleyin.

4. Adım:Ctrl+D kombinasyonunu kullanın. Sonra Filter->Sharpen->Unsharp Mask. Yolunu izleyin. Açılan penceredeki değerleri; Amount->500%. Radius: 4px. Threshold: 8 levels şeklinde yapın.
Filter->Stylize->Wind ekleyip değerlerini ; Method: Wind. Direction: from the right. Şeklinde yapın. Sonra bu efekti ters yönde yani soldan tekrarlayın. Yazıya ctrl+Sol click yapın.

Select->Modify->Contract 5 pixel değerini verin.
Select-> Modify->Feather 3 pixel değerini verin.
Select->Inverse
Filter->Stylize->wind
Method: Stagger. Direction: From the Right
Filter->Stylize->wind
Method: Stagger. Direction: From the Left
Filter->Distort->Twirl
Şuanda açı değeri 250 dir. Ctrl+D kombinasyonuyla seçimi kaldırın.
Daha sonra Image->Adjustments->Color Balance bölümünde değişik renkler üretebilirsiniz.

Bu *** la şekilli yazılarınızı istediğiniz gibi oluşturabilirsiniz.

Yorum yapan ilk sen ol.

Bir yorum ekle