• Bir Soru Sor
 • Create a Poll
60
  Bir Soru Sor
  İptal
  60
  More answer You can create 5 answer(s).
   Tanıtım Ekle
   İptal

   LİNOL BASKI NEDİR, LİNOL BASKI NASIL YAPILIR? (VİDEO)

   Linol baskı nedir? Linol baskı woodcutsa çok benzer. Linolyum, kesme yöntemiyle oyma işalamidir. Baskı sırasında oyulan kısımlar baskı esnasında kağıda geçmez. Linol baskıyla tekrar tekrar aynı çalışmayı basabilirsiniz.

   Linol baskı TARİHİ: Linolyum ilk olarak 1860’larda icat edilmiş. İlk duvar kağıdı üzerine desen yapmak için kullanılmış. Henri Matisse, Pablo Picasso gibi ünlü sanatcılarda Linol baskı çalışmışlardır. Artık sanat okullarındada popiler bir sanat dalıdır.

   Linol baskı yapmak için gerekli malzemeler;

   – Linol oyma bıçakları
   – Mürekkep
   – Kauçuk merdane ya da rulo sünger
   – Kağıt
   – Linol Baskı Makinesi
   – Yara Bandı

   (Kaynak: www.sanatyelpazesi.com)

   LİNOL BASKI İLE İLGİLİ AYRINTILI BİLGİ ALMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ ADRESİ ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ:

   http://blog.serk002.com/2012/01/linol-baski-nedir-nasil-yapilir.html

   Linol baskı nasıl yapılır video

   Yazıda 7 yorum

   • ali 02.12.2013

    Arkadaşlar ben bu videodan hiç bir şey anlamadım bu prof linolyum baskı

    Cevap

   • özge ceylan 08.11.2013

    LINOL BASKI COOK KOLAY

    Cevap

   • selin 10.05.2013

    Arkadaslar bana 2tane renkli linol calisma lazim ayni resimden 2tane kin yapabilir yada yapiyor yapan warsa satin alcam odewin warda bu konuda yardimci olursanz cok sewunirim a

    Cevap

   • Serkan Erdoğan 22.11.2012

    YAYINA ALDIĞINIZ BU YAZI BENİM BLOGUMDAN (Ç)ALINMIŞTIR. KOPYALADIĞINIZ BU YAZI FOTOĞRAF ÇEKİMLERİNDEN TUTUN YAZIYA KADAR ŞAHSIM TARAFINDAN YAZILIP ÇİZİLMİŞTİR. ÖZGÜN BİR YAZIDIR. KAYNAK BİLE GÖSTERMEDEN HİT UĞRUNA EMEK HIRSIZLIĞI YAPARAK HİÇBİR NOKTAYA GELİNEMEZ. KAYNAK GÖSTERMENİZ DURUMUNDA BİLE BUNU KABUL EDEMEM. ACİLİYETLE YAZIYI YAYINDAN KALDIRMANIZI RİCA ETMEKTEYİM.

    Cevap

    • Arzu Yıldız 23.11.2012

     Serkan Bey, kaynak gösterme unutulmuş. Zaten diğer konular dışında alıntı yapılan tek konu bu. Başka bir adresten bilgi alınarak onlar kaynak olarak gösterildi. Yazının artık sizinle hiçbir ilgisi olmamasına rağmen yine de ayrıntılı bilginin sizin sitenizde olduğu belirtildi. Buna rağmen yazının kaldırılmasını isterseniz yinede kaldırabiliriz.

     Günde 10 kişinin ziyaret edeceği bir yazı için hırsız muamelesi görmemiz kabul edilebilir bir şey değil.

     Çalışmalarınızda başarılar dileriz.

     Cevap

     • Serkan Erdoğan 23.11.2012

      Arzu Hanım; öncelikle yazıyı değiştirdiğiniz için teşekkür ederim. Web sitenizde herhangi bir iletişim bölümüne denk gelmedim gelseydim bu mesajları oradan gönderecektim. Buraya yazmak durumunda kaldım. Konuyla ilgili fazla sert çıkmış olabilirim, kimsenin de ekmeğinde gözüm yok ancak bir blog yazısı için haftalarca uğraşılıp emek harcanıp o yazının kaynak belirtilmeksizin yayınlanması açıkçası kabul edilebilir bir durum değildir. Sonuçta sitenizi ziyaret edenler yazının altında herhangi bir kaynak görmedikleri için yazıyı sizin yazdığınızı düşüneceklerdir. Eminim sizinde aynı şey başınıza gelse sizde aynı tepkileri verirdiniz. Anlayışınız ve yazıyı değiştirdiğiniz için tekrar teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

      Cevap

      • Arzu Yıldız 23.11.2012

       Bu site deneme amacıyla oluşturulmuş bir sistem. Sizin yaşadığınız sorunu biz başka bir sitemizde hergün yaşıyoruz. Çünkü yayımlanan içeriklerin tamamı özgün ve internette ilk defa yayımlanan içerikler. Biz böyle durumlara alışkınız. Tek tek bunlarla uğraşmanın imkanı yok. Bu nedenle bizde serbest bıraktık. Tek istediğimiz kaynak gösterilmesi. Linkli ya da linksiz o da farketmez ama onu bile yapılmıyor. Bunları kafanıza çok fazla takmayın. Özgün konu %96 daha iyi sırada çıkar. Tabi istisnalarda vardır ancak sınırlıdır.

       Dediğim gibi bu site belli bir sistemin denemesi niteliğindedir. Kaynak göstermemek bizim hatamız. Sizin yazınızın dışında başka siteden alınmış olan bir yazı da yok sitede. Tamamı tdk içeriğinin şekillendirilmesidir.

       Site daha bir aylık olduğu için düzenleme yapmaktan çok, sistemle ilgileniyoruz. Bu nedenle iletişim sayfası da henüz yok ama eklenir. Daha önemli işlerimiz var.

       İyi çalışmalar, başarılar.

       Cevap

   Bir yorum ekle