HaberlerYorum yapılmamış

default thumbnail

Barbie bebekler 1959 yılında Amerika’da üretilmiştir. Amerikalı bir iş kadınının kızının adını aldığı bebekler 1990’lı yıllarda oldukça fazla satmıştır. O yıllardan sonra hemen hemen her genç kızın bir Barbie bebeğinin olması oldukça olağan hale gelmiştir. Bu bebeklerin kendi kızının yetişkinlerden çok oyuncak bebeklerle ilgilendiğini görmesi üzerine tasarlandığı bilinmektedir.

Oyuncak şirketinin yönetim kurulu toplantısında bu bebeklerin yapımını teklif eden Amerikalı iş kadınına tamamı erkeklerden oluşan yönetim kurulu üyelerinin hiçbiri olumlu cevap vermemiştir. Dolayısıyla bu nedenle ABD’li iş kadını Ruth Handler Almanya’ya giderek orda üretilen Lili adlı bebeklerden birini satın almış ona profesyonel terzilerden elbise dikmiştir. Daha sonra bu bebeği yeniden oyuncak firmasına sunmuştur. Handler’in yetişkine benzeyen bebeği böylelikle yönetim kurulu üyelerini ikna etmiştir ve bugünkü Barbie oyunlarının ortaya çıkmasını sağlayan bu bebekler üretilmeye başlanmıştır. Bebekler Rurh Handler’in kızı Barbara’nın adını almıştır.

Bilgisayar teknolojisi özellikle 1990’lı yıllardan sonra giderek yaygınlaşmaya başlamıştır. Bu durum oyun sektörüne de yansımıştır. Oyun sektöründe çalışan pek çok kişi Barbie kahramanından esinlenerek pek çok oyun üretmiştir. Çocuklar da bu oyunlara yoğun ilgi göstermiştir.

Barbi oyunu oynamak isteyen pke çok çocuk internet siteleri aracılığı ile istediği oyunu oynayabilmektedir. Genellikle Barbie’nin kıyafetlerinin giydirildiği, ona makyaj yapıldığı ve aynı zamanda onun çeşitli rollere büründüğü bu oyunlar kız çocukları tarafından oldukça kolay bir şekilde öğrenilmektedir. Bu oyunların kontrolü fare yardımıyla yapılmaktadır. Sözgelimi Barbie’ye makyaj yapıldığında Barbie için pek çok farklı tonun kullanılması söz konusu olabilmektedir. Bunun yanında Barbie’ye farklı kıyafetler giydirilebilecektir. Bu kıyafetler ile Barbie’nin daha güzel ve daha şık olması sağlanabilecektir.

Barbi oyunları oynamak isteyen kız çocukları hayal dünyalarının daha da geliştiğini fark edeceklerdir. Aynı zamanda estetik beğeniler de değişmektedir. Bu oyunlar sayesinde hangi kıyafetin uyumlu olduğu, ona uygun aksesuarların nasıl takılması gerektiği gibi hususları düşünen kız çocukları aynı zamanda geleceğe de hazırlanmaktadır. Barbie bazen Meksika’da, bazen Mısır’da bazen de Çin’de olabilmektedir. Dolayısıyla her yere özgü kıyafetlerle Barbie’yi giydirmek söz konusu olabilmektedir. Bunun yanında Barbie bazen kuaför, bazen veteriner ve bazen de terzi olabilmektedir. Spor sevdiği için onu spora hazırlamanız gerektiği gibi dans sevdiği için onun dans kıyafetleri giymesini de sağlayabilirsiniz.

Kahramanımızın pek çok farklı oyununa ulaşmak için http://www.barbioyunu.com linkine tıklamanız yeterli olacaktır. Çok çeşitli oyunlar arasından hoşunuza gidebilecek herhangi bir oyunu seçerek eğlenebilirsiniz. Sitemizde sadece kız oyunları değil başka pek çok oyun bulunmaktadır. Bu oyunlar arasında araba oyunları, giydirme oyunları, kuaför oyunları, iki kişilik oyunlar, macera oyunları, pasta oyunları, savaş oyunları, Pepe oyunları gibi oldukça farklı oyunlar bulunmaktadır. Bu oyunlar arasından kendi kişisel zevkinize göre seçim yapmanız oldukça kolay olacaktır.

Yorum yapan ilk sen ol.

Bir yorum ekle